Rodzaje profili aluminiowych

Profil rolety PA 39

Rolety o profilu PA 39 należą do najpopularniejszych profili aluminiowych. O powodzeniu tego profili świadczyć może fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie całej Europy. W zastosowaniu profili PA 39 w roletach okiennych sprzyja jego niewielka wysokość i smukły kształt. Dzięki temu profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się w skrzynkach niewielkich rozmiarów .

Dane techniczne rolety:

- Wysokość profilu: 39mm Ilość listew na metr wysokości: 26 szt.

- Maksymalna szerokość rolety: 2500mm

- Maksymalna powierzchnia rolety: 6,5m2

- Ciężar 1m2: 3kg

Profil rolety PA 45

PA 45 jest przeznaczony do wykorzystania w roletach okiennych, wnękach drzwiowych oraz niedużych witrynach. Profil ten charakteryzuje się grubszą ścianką i większą wysokością, co ma wpływ na lepszą stabilność. Jednocześnie dobre średnice nawojowe pozwalają na stosowanie skrzynek o niewielkich rozmiarach. PA 45 można stosować w roletach o szerokościach nie przekraczających 3,2 m. Niewielka waga pozwala na zastosowanie napędu ręcznego, sprężynowego lub elektrycznego.

Dane techniczne rolety:

- Wysokość profilu: 45m- Ilość listew na metr wysokości: 23 szt. - Maksymalna szerokość rolety: 3000mm - Maksymalna powierzchnia rolety: 6,5m2 - Ciężar 1m2: 3,2kg

Profil rolety PA 52

Profile PA 52 przeznaczone są do stosowania w roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych oraz witrynach. Solidna konstrukcja gwarantuje dużą sztywność profili, przy zachowaniu zgrabnego, proporcjonalnego wyglądu. PA52 zasługuje na szczególną uwagę ze względu na doskonałe parametry nawojowe w tej klasie profili, co pozwala na zastosowanie skrzynek o niewielkich rozmiarach.

Dzięki tak dużej różnorodności profili jak i bogatej kolorystyce jaką oferuje firma Aluprof, można wytworzyć rolety i bramy rolowane spełniające swoje różnorodne funkcje użytkowe i architektoniczne.

Wszystkie wymienione wyżej profile posiadają Certyfikat Zgodności Nr 0114/02 uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem budowlanym. Produkcja naszych profili odbywa się na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w technice zimnego profilowania blach, (za wyjątkiem PE 41). Materiałem wyjściowym do produkcji są wysokogatunkowe blachy aluminiowe spełniające wymogi jakościowe normy europejskiej EN 1396. Blacha ta posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PUR-PA charakteryzujące się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej profile, odznaczają się one dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową.

Dane techniczne rolety:

  • Wysokość profilu: 52mm
  • Ilość listew na metr wysokości: 19 szt.
  • Maksymalna szerokość rolety: 3700mm
  • Maksymalna powierzchnia rolety: 8m2

Profil rolety PA 57

Profil PA 77 stosowany jest do bram garażowych rolowanych. Pokryty jest wysokogatunkowym lakierem poliestrowo - poliamidowym. Powłoka uzyskana w ten sposób charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Odporna jest na działanie czynników atmosferycznych oraz nie wymaga częstego czyszczenia. Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Wypełniająca je pianka jest wolna od związków freonu, a farby używane do produkcji nie zawierają kadmu

Dane techniczne rolety:

  • Wysokość profilu: 77mm
  • Ilość listew na metr wysokości: 13 szt.
  • Maksymalna szerokość rolety: 4500mm
  • Maksymalna powierzchnia rolety: 15m2

Rolety Dzień Noc

Rodzaje profili aluminiowych

Rolety w kasecie i prowadnicy

Zewnętrzne

Firma Euro-Okna 

Ul. 1 Maja 40
Łódź, 90-741

Odwiedź nasz Salon Okien i Drzwi>>Kontakt

Email:
Tel: 666 386 634
Tel: 696 029 870
Tel: 731 834 383
Tel: 42 630 80 16

Firma godna zaufania 

Euro Okna z Łodzi